19 posty(ów) • • •
Reklama Reklama Reklama Reklama Reklama Reklama
Strona główna SZKODNIKI SANITARNE - starsze posty do 2014 roku Zwalczanie owadów - szkodników sanitarnych - starsze posty do 2014 roku pchły

pchły

Regulamin forum

Zanim zadasz pytanie prosimy o zapoznanie się z treścią forum. Wiele kwestii zostało już poruszonych.

Post 02 Gru 2009, 16:24
stach ranga: Nowy na forum

jak pozbyć się pcheł, które nie wiadomo skąd drastycznie opanowały moją knajpę???
Błagam pomocy... To odstrasza moich klientów

Post 28 Gru 2009, 19:03
Batista Awatar użytkownika
ranga: Nowy na forum

pchły bez żywego organizmu nie przeżyją zbyt długo musisz spokojnie poczkeać :D

Post 31 Gru 2009, 16:56
izka25 ranga: Nowy na forum

witam
ja mam podobny problem tyle że u mnie pchły pojawiły sie w domu. jak mam z nimi walczyć?? jakie są skuteczne metody??

Post 14 Lut 2010, 16:38
linka015 ranga: Bywa na forum

kup w sklepie taki proszek na pchły - zesypuje się cała podłogę, dywany i kąty - i po jakims czasie wszystko odkurza. Powinno pomóc, jesli nie ma jeszcze całej plagi...Ewakuujcie się z domu na chwilę. I trzeba przy dokurzaniu patrzec tez na dół ścian, bo te france małe sprytne są i jak poczują zagrożenie, to zwiewaja na ściany - i tam trzeba je dobić powodzenia!

Post 14 Lut 2010, 21:25
P.Olejarski Awatar użytkownika
ranga: Stały bywalec

Miejscowość: Poznań

stach napisał(a):
jak pozbyć się pcheł, które nie wiadomo skąd drastycznie opanowały moją knajpę???

Najskuteczniejszym sposobem będzie w tym przypadku zlecenie usługi zwalczania wykwalifikowanemu zakładowi DDD. Być może jest to metoda droższa niż zwalczanie we własnym zakresie ale na pewno skuteczniejsza. Niestety w miejscach publicznych zwiększone jest prawdopodobieństwo pojawienia się takich uciążliwych i nieprzyjemnych szkodników.

Post 14 Lut 2010, 23:50
kamila ranga: Nowy na forum

Ja znam domowy sposób pozbycia się pcheł. Podłogę starannie myjemy gorącą wodą z chlorem, a następnie smarujemy ją terpentyną. Można także podłogę zapastować. Można także użyć amoniaku po wcześniejszym odkurzeniu podłogi, a w szpary wsypujemy naftalinę.

Post 14 Lut 2010, 23:52
robert ranga: Nowy na forum

Dodam ciekawostkę dotyczącą pcheł- nie lubią one zapachu róży, dzikiej mięty i liści paproci

Post 17 Lut 2010, 00:29
P.Olejarski Awatar użytkownika
ranga: Stały bywalec

Miejscowość: Poznań

Nie polecam ani chloru ani naftaliny (naftalen). Są to substancje nieobojętne dla zdrowia człowieka, a wręcz szkodliwe. Odsyłam do kart charakterystyki obu substancji (vide internet). Szczególnie narażone na niekorzystne działanie tych substancji są osoby alergiczne. Ponadto naftalen jest substancją zabronioną do stosowania w środkach ochrony roślin (vide Dziennik Ustaw Nr 218, Poz. 1398).

Post 15 Cze 2010, 10:13
zyzio99 ranga: Bywa na forum

Spróbój soli. Posyp dywan obficie solą. Dobrze rozprowadź, rozetrzyj twardą szczotką i dokładnie odkurz. Pozbędziesz się brudu, pcheł i jaj moli z dywanu.

Post 30 Cze 2010, 09:01
zosia1 Awatar użytkownika
ranga: Bywa na forum

Batista napisał(a):
pchły bez żywego organizmu nie przeżyją zbyt długo musisz spokojnie poczkeać :D

pchła może cały rok czekać w bezruchu, a na odgłos kroków natychmiast wyrwać się z odrętwienia i wskoczyć na swoją nową ofiarę. stosując się do tej rady "troche" sobie poczekasz.

Post 05 Lip 2010, 10:41
kasia1111 Awatar użytkownika

Pchła ludzka nie gardzi krwią szczurów, jeleni, lisów i innych zwierząt, a pchła kocia, zasiedla psy, skunksy, wiewiórki, no i oczywiście koty. Pchła wróbla, związała swoje życie z synantropijnymi ptakami, takimi jak wróble, szpaki, gołębie miejskie.

Post 06 Lip 2010, 11:03
obcy9 Awatar użytkownika

Pchła ludzka jest gatunkiem kosmopolitycznym. Występuje szczególnie licznie w krajach rozwijających się, gdzie stanowi poważny problem.

Post 07 Lip 2010, 10:07
Krzysiek Awatar użytkownika
ranga: Moderator

Miejscowość: Gostynin

P.Olejarski napisał(a):
stach napisał(a):

Najskuteczniejszym sposobem będzie w tym przypadku zlecenie usługi zwalczania wykwalifikowanemu zakładowi DDD. Być może jest to metoda droższa niż zwalczanie we własnym zakresie ale na pewno skuteczniejsza. Niestety w miejscach publicznych zwiększone jest prawdopodobieństwo pojawienia się takich uciążliwych i nieprzyjemnych szkodników.
Dezynsekcja Dezynfekcja Deratyzacja. Usługi specjalistyczne. Więcej informacji: www.carsekt.eu

Post 08 Lip 2010, 10:23
ania123 Awatar użytkownika

Po pobraniu krwi samica pluskwy składa jednorazowo po 3-5 jaj. W ciągu życia samice składają do 450 jaj.

Post 12 Lip 2010, 10:52
kasia1111 Awatar użytkownika

Aby pozbyć się pcheł można co kilka dni posypywać miejsca zagnieżdżenia się pcheł sproszkowaną miętą.

Post 10 Gru 2010, 12:08
Karolina25 ranga: Nowy na forum

hej,

Natknęłam się na taki artykuł, chetnie podziele się n im z wami:

W Polsce występuje ok. 70 gatunków pcheł, żyjących bezpośrednio na żywicielu lub w jego najbliższym otoczeniu. Żywicielem tym może być zarówno zwierzę jak i człowiek. Około 10-20% owadów przebywa zazwyczaj na żywicielu, reszta - w jego posłaniu i miejscach wylegiwania się (np. w tapicerowanych meblach w pomieszczeniach mieszkalnych). Inne miejsca to: piwnice, pomieszczenia gospodarcze, biura. Ukłucia pcheł u ludzi mogą powodować zmiany skórne, szczególnie o osób uczulonych, u których może wystąpić tzw. ,,plamica pchla" - zaczerwienione plamy obejmujące obszar skórny ciała nawet poza miejscem ugryzienia. Najbardziej znane są u nas dwa gatunki pcheł:

Pchła ludzka ( Pulex irritans ) - występuje w domostwach ludzkich. Pchła ta jest pośrednim żywicielem tasiemca. Ma ok. od 2,5 do 3, 5 mm (samice są większe od samców)

Pchła psia ( Ctenocephalides canis ) - nieco mniejsza od pchły ludzkiej. Jej żywicielem obok psów (jak wskazuje nazwa), są tez inne zwierzęta jak szczury, koty, myszy.

Uważa się, że pchły są przenosicielami chorób. Z pośród 70 gatunków krajowych pcheł ok. 20 może przenosić choroby zakaźne jak dżumę, tularemię, kleszczowe zapalenie mózgu. Związane jest to miedzy innymi z ich niezwykłą ruchliwością i możliwością pasożytowania na więcej niż jednym osobniku. Mogą być też źródłem niektórych tasiemców, którymi zarażają ludzi, psy i koty.

Aby ustrzec się przed przykrą obecnością tych owadów, przede wszystkim należy pamiętać o regularnym odkurzaniu dywanów, praniu pokryć łóżek, a także posłań zwierząt. Ze względu na to, że pchły mogą pasożytować na gryzoniach, należy także likwidować myszy i szczury w otoczeniu.

Post 10 Gru 2010, 12:09
Karolina25 ranga: Nowy na forum

Ale bardzo duzo informacji na temat szkodników i insektów można takze znaleźć na tej stronie www.szkodniki.waw.pl

Pozdrawiam.

Post 23 Wrz 2011, 17:43
zbychu2123 ranga: Aktywny forumowicz

Mysle, ze najskuteczniejszy bylby proszek na pchly.
Polecam forum.

Post 28 Wrz 2011, 17:21
misza1557 ranga: Stały bywalec

Pchły – rząd owadów zaliczanych do podgromady owadów uskrzydlonych, wtórnie bezskrzydłych. Posiadają ciało bocznie spłaszczone, silnie rozwinięte odnóża, umożliwiające im długie skoki. Narządy gębowe pchły są typu kłująco-ssącego, całe ciało pokrywa twardy oskórek ze szczecinkami lub ząbkami skierowanymi do tyłu. Pchły osiągają wielkość od 1 do 6 mm[1] i są ciemno ubarwione. Rozwój osobniczy pcheł odbywa się z przeobrażeniem zupełnym. Są zewnętrznymi pasożytami kręgowców.

Powróć do Zwalczanie owadów - szkodników sanitarnych - starsze posty do 2014 roku

ZOSTAW KOMENTARZ:

Reklama Reklama Reklama Reklama Reklama Reklama